poniedziałek, 18 czerwca 2018

Nowa pasja


Dawniej po oceanach pływali piraci. Jeden z nich, Bruno darzył wodę szczególną miłością. Jednak pewnego dnia przez swoją lekkomyślność naraził się Posejdonowi. Ten za karę skazał go na wieczne poszukiwanie skarbów. W pierwszą podróż pirat popłynął do Egiptu. Spotkał tam dziwnego kota oraz mumię. Mężczyzna był tak przestraszony tym spotkaniem, że postanowił nie zaprzątać sobie głowy skarbem i ruszył w dalszą podróż. Nie zauważył jednak śledzącego go cienia. Kiedy znalazł się już w swojej kajucie doświadczył czegoś niezwykłego. Z nieba spadł mu list, który wiele wyjaśniał. Jego nadawcą był sam Hermes. Treść informowała Bruna, że rozgniewany Posejdon pod postacią egipskiego kota znajduje się statku i szuka księgi. Księgi, którą lata temu pirat zrabował w barze. Jej właściciele pijąc drinki i wszczynając bójki, nie zauważyli zniknięcia przedmiotu. Po konfrontacji z zwierzęciem pirat szybko przedostał się na mniejszą łódkę i wiosłując, chciał dopłynąć na najbliższą wyspę. Z bólem patrzył na tonący statek, z którym wiązał tyle wspomnień. Nagle zorientował się, że dotarł na wyspę znaną z czasów dzieciństwa. Nie minęło wiele czasu, gdy naprzeciw wyszedł mu… Bruno nie mógł uwierzyć- to był jego dawny przyjaciel Luis. Po niezwykle czułym powitaniu Luis zaprosił Bruna na rum.
W barze Bruno spotkał dwie kobiety, z którymi szybko się zaprzyjaźnił. Następnie udało mu się kupić nową łajbę od miłej staruszki. Następnego dnia pirat razem z nowymi towarzyszkami udali się na wyprawę na tajemniczą wyspę, gdzie stał olbrzymi, otoczony dużymi choinkami, zamek. Cała trójka postanowiła zbadać, co takiego znajduje się w tym pałacu. Niestety w jednej z komnat niespodziewanie pojawił się kot, który szybko zmienił się w Posejdona. Rozpoczęła się zacięta walka, jednak dzięki odrobinie sprytu Bruno wyczytał zaklęcie z księgi, a władca oceanów zmienił się w morską pianę.
Po tym incydencie mężczyzna wraz z wcześniej poznaną Mią i Klarą wrócił do domu. Od tej pory przestał organizować morskie podróże. Jego nową pasją stały się wycieczki rowerowe.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza